Aranżacja pokoju niemowlęcego

Jak dobrać meble do pokoju dziecięcego?

Pokoje dziecięce

Pokoje dziecięce

Jak w przypadku wielu poważniejszych zakupów, wybór odpowiednich mebli dziecięcych nie jest sprawą prostą.  Mnogość oferty przyprawia o kolorowy zawrót głowy.  Widoczne w katalogach piękne aranżacje pokoju dziecięcego pobudzają naszą konsumencką/rodzicielską wyobraźnię.

Polscy producenci wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom oferując ciekawe zestawy, aranżacje i kolekcje w rozsądnej cenie.

Plan działania to podstawa

Przed rozpoczęciem przeszukiwania zasobów internetu w celu znalezienia  wymarzonych aranżacji  warto rozpocząć od prozaicznej czynności jaką są pomiary pokoju dziecięcego. Pozwoli to na uniknięcie przykrych niespodzianek przy późniejszym montażu mebli.

Bezpieczeństwo

Na bezpieczeństwo o składa się kilka elementów.

  • Rodzaj materiału, wykorzystany  do produkcji danego wyrobu.
  • Jakość wykończenia – gładkie powierzchnie, dobrze oszlifowane
  • Brak ostrych krawędzi, rantów
  • Brak szklanych elementów , stabilność
  • Ekologiczne lakiery użyte do pokrycia powierzchni

 

Łóżeczko dziecięce

To powinien być nasz najbardziej przemyślany zakup. W początkowym stadium rozwoju dziecko spędza w nim znaczną część doby. Prócz wygody i funkcjonalność zwróćmy uwagę na poziom bezpieczeństwa oferowany przez dany produkt.

Więcej o łóżeczkach dziecięcych

Biurko, stolik

Rodzice większość czasu spędzają obecnie przy biurku, a dziecko w naturalny sposób stara się ich naśladować. Dlatego nie odmawiając naszej latorośli tej  frajdy, powinniśmy zaopatrzyć pokój  w biurko bądź stolik.

Szafy, komody, mebelki

Pokój dziecięcy powinien być wyposażony w odpowiednią ilość schowków służących do przechowywania  pościeli, pieluch, ubranek oraz innych akcesoriów niemowlęcych. Muszą być one wygodne w użyciu, bezpieczne i estetyczne. Warto zastanowić się nad zakupem komody (gdzie będziemy mogli zamontować przewijak)  a także szafy gdzie na stosunkowo niewielkiej powierzchni zmieścimy wszystkie potrzebne rzeczy.

Dywan w pokoju dziecięcym

Dywan  zdecydowanie ociepla wnętrze – to banał, ale tak faktycznie jest.  Staje się ono bardziej przytulne i kolorowe.  Dziecko w  późniejszym okresie ma także wyśmienitą podkładkę gdy ląduje na pupę czy adaptuje go jako plac „klockowej” budowy. Decydując  się na dywan  musimy pamiętać o bardzo dokładnym, częstym odkurzaniu, by zapewnić dziecku odpowiednie warunki i nie narazić jego na alergię.

Oświetlenie pokoju

Oczywiście podstawą  powinno być naturalne światło słoneczne. Widny pokój pozytywnie wpływa na nas rodziców a także na nasze pociechy dając im poczucie bezpieczeństwa.  Wieczorowa pora wymaga użycia w pokoju sztucznego oświetlenia. Najlepiej w pokoju zamontować kilka źródeł  światła o różnym natężeniu – od mocnego światła górnego (ciepłe, jasne, nierażące), przez neutralny kinkiet ścienny, po delikatną lampkę nocną

Estetyka mebli dziecięcych

Piękno jest pojęciem względnym, pamiętajmy jednak o zachowaniu podstawowych zasad przy wyborze mebli dziecięcych dla naszej pociechy.

  • Przy zakupie przedkładajmy wygodę i funkcjonalność nad estetykę,
  • Kolor  z reguły jest spokojny i stonowany, aby umożliwić dziecku relaks i wypoczynek

producenci coraz częściej zaopatrują meble w ciekawe dekoracje czy motywy z bajek (tzw. Dekory)

  • meble powinny być łatwe w sprzątaniu, odporne na uszkodzenia
  • zwracajmy uwagę na jakość , na ich wykończenie, rodzaj użytych do budowy materiałów

Obecnie rynek mebli niemowlęcych oferuje rodzicom pełen wachlarz ciekawego i gustownego asortymenty spasowanego na każdą kieszeń. Przed dokonaniem ostatecznego wybory warto zapoznać się z opiniami o meblach aby zyskać pewność trafnej decyzji.

Translator

Timoore -20%
Promocja

Dino - Łódź, Piotrkowska 91
taniej do 20%

Najlepszy Sklep Dziecięcy

Sklep Dziecięcy

Komentarze Recenzje Opinie


css.php