Jakie łóżeczko polecacie?

Łóżeczka dziecięce

Łóżeczka dziecięce

Łóżeczko dziecięce – praktyczne, drewniane, markowe

Wybór dowolnego produktu z branży dziecięcej  bywa czasem wyzwaniem  dla młodych rodziców. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej gdy chodzi o umeblowanie całego pokoju dziecięcego.

Często jedynym kryterium porównawczym staje się wygląd samych mebli, co nie jest do końca właściwym podejściem do tematu.

W poniższym poradniku postaramy się przedstawić kilka ważnych aspektów dotyczących zakupu łóżeczek oraz innych mebli dziecięcych, które pozwolą zaaranżować w przemyślany sposób pokoik niemowlęcy.

Artykuł nie ma na celu wyręczenia Państwa z dokonania wyboru, naświetlimy jednak najważniejsze kwestie, które w naszym mniemaniu są znaczące przy takich zakupach.

Łóżeczko dziecięce

Łóżeczko dziecięce

Kryteria wyboru

Wiedza w pigułce na temat wyboru tych produktów.

- Bezpieczeństwo

Dla wielu rodziców to kryterium  ma kluczowe znaczenie.

W tym miejscu musimy Państwa uspokoić. Wszystkie kwestie bezpieczeństwa są uregulowane odpowiednimi aktami prawnymi.

Polskie i europejskie normy  określają istotne cechy drewnianych łóżeczek i kołysek ,oraz ich specyfikację techniczną, czyli:

  • odstęp miedzy szczebelkami
  • maksymalna wysokość materaca
  • rodzaj zaokrąglenia rantów
  • wytrzymałość na obciążenia

Wyroby dopuszczone do sprzedaży na rynku polskim posiadają odpowiednie certyfikaty, co daje  rodzicowi istotną wskazówkę na temat  ich bezpieczeństwa.

Zdajemy jednak sobie wszyscy sprawę, że miedzy przepisami, a realnym życiem potrafi być głęboka przepaść, stąd cieszy fakt, że polscy producenci przykładają ogromną wagę do jakości swoich produktów, wiodąc prym w tej branży na rynku europejskim.

- Funkcjonalność

Łóżeczka posiadają szeroki pakiet funkcji, który jest w większości przypadków jest wprost proporcjonalny do ceny.

Typowym rozwiązaniem jest 3 stopniowa regulacja położenia materaca. Dodatkowo możemy spotkać się z modelami z opuszczanym bokiem, czy z takimi, które posiadają wyjmowane szczebelki.

Opcjonalnie producenci dostarczają łóżeczka  z pojemnikiem (szufladą ) na pościel  bądź zaopatrują je w  funkcję bujania : kołyski. Dostępne są również modele na kółkach oraz modele dostawne, czyli pozwalające na umieszczenie maluszka tuz przy łóżku rodziców.

Szersze zastosowanie mają łóżeczka turystyczne , służące w podróży, i łatwe do przenoszenia dzięki ergonomicznemu składaniu w niewielka torbę. Zyskują one coraz większą popularność, gdyż można ich używać również w mieszkaniu. Ich wada jest niestety zbyt cienki materac oferowany w zestawie podstawowym, który nie chroni prawidłowo miękkiego kręgosłupa maluszka. Problem można rozwiązać, kupując porządny materac np. gryczano-kokosowy.

- Wymiary

Występują standardowo w dwóch rozmiarach:

120×60 cm oraz 140×70 cm.

Przeważająca część dodatkowych akcesoriów, typu materace czy pościel niemowlęca,uwzględnia te dwie wielkości.

Oczywiście producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom przyszłych i obecnych rodziców powiększając asortyment  o łóżka dla starszych dzieci i nastolatków o wymiarach:

180×90 oraz 200×90.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem dla dwojga starszych dzieci są podwójne łóżka wysuwane lub piętrowe.

Prawidłowy montaż

Większość mebli jest dostarczanych w postaci nie złożonej : „do samodzielnego montażu”. Warto tej czynności poświecić odrobinę więcej czasu. Musimy mieć pewność, iż łóżeczko, w którym będzie spać nasze pociecha jest odpowiednio zmontowane (zgodnie z instrukcją montażu ), a tym samym bezpieczne. Często producenci dostarczają trochę więcej śrub i innych drobnych elementów, ale gdyby o tym zapomnieli , to sprzedawca zawsze spełni prośbę o uzupełnienie brakującego wyposażenia, gdyż jest to jego obowiązek.

Pokoje dziecięce

Pokoje dziecięce

- Trendy

Przysłowie mówi iż o gustach się nie dyskutuje. Jednak meble dziecięce podobnie jak inne produkty dostępne na rynku podlegają pewnym handlowym trendom.

Najbardziej popularny to wciąż kolory naturalne (sosnowy, miodowy) ustępują one jednak miejsca „kawie z mlekiem” która w połączeniu z kolorowymi , sympatycznymi motywami  (miś, słonik, żabka) nadaje mebelkom niepowtarzalny design.

Mamy nadzieje iż ten mini-poradnik pozwoli Państwu na właściwy wybór gustownych i bezpiecznych produktów.

Translator

Timoore -20%
Promocja

Dino - Łódź, Piotrkowska 91
taniej do 20%

Najlepszy Sklep Dziecięcy

Sklep Dziecięcy

Komentarze Recenzje Opinie


css.php