Jak wybrać łóżeczko niemowlęce?

Łóżeczka dziecięce

Łóżeczka dziecięce

Łóżeczko dziecięce – wybór

Wybór dowolnego produktu z branży dziecięcej (w szczególności łóżeczka dziecięcego) jest nie lada wyzwaniem  dla każdego rodzica. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej gdy chodzi o umeblowanie pokoju dziecięcego.

Często jedynym kryterium porównawczym staje się wygląd mebli dziecięcych, co nie jest do końca właściwym podejściem do tematu.

W poniższym poradniku postaramy się przedstawić kilka ważnych aspektów dotyczących zakupu łóżeczek oraz mebli dziecięcych które pozwolą zaaranżować w przemyślany sposób pokój dziecięcy.

Artykuł nie ma na celu wyręczenia Państwa z dokonania wyboru, naświetlimy jednak najważniejsze kwestie które w naszym mniemaniu są znaczące przy zakupie mebli dla dzieci.

Łóżeczko dziecięce

Łóżeczko dziecięce

Kryteria wyboru łóżeczka

Wiedza w pigułce na temat wyboru łóżeczek dziecięcych i mebli.

- Bezpieczeństwo mebli dziecięcych

Dla wielu rodziców to kryterium wyboru mebli dla dzieci ma kluczowe znaczenie.

W tym miejscu musimy Państwa uspokoić. Wszystkie kwestie bezpieczeństwa są uregulowane odpowiednimi aktami prawnymi.

Polskie i Europejskie normy na łóżeczka dziecięce określają cechy drewnianych łóżeczek dla dzieci, oraz ich specyfikację techniczną:

  • odstęp miedzy szczebelkami w łóżeczku dziecięcym
  • maksymalna wysokość materaca w łóżeczku
  • rodzaj zaokrąglenia rantów
  • wytrzymałość łóżeczka na obciążenia

Łóżeczka dziecięce dopuszczone do sprzedaży na rynku polskim posiadają odpowiednie certyfikaty, co daje  rodzicowi ważną wskazówkę na temat  bezpieczeństwa łóżeczka i jego producenta.

Polscy producenci mebli przykładają ogromną wagę do jakości swoich produktów (łóżeczka dziecięce, komody, kołyski etc.) wiodąc prym w gałęzi produkcji mebli dziecięcych na rynku europejskim.

- Funkcjonalność łóżeczek

Łóżeczka dziecięce posiadają bukiet funkcji który jest wprost proporcjonalny do ceny.

Typowym rozwiązaniem jest 3 stopniowa regulacja położenia materaca w łóżeczku dziecięcym. Dodatkowo możemy spotkać się z łóżeczkami z opuszczanym bokiem czy z łóżeczkami które posiadają wyjmowane szczebelki.

Opcjonalnie producenci dostarczają łóżeczka dziecięce z pojemnikiem na pościel (szufladą na pościel) bądź zaopatrują je w  funkcję kołyski.

- Wymiary łóżeczek

Łóżeczka dziecięce występuje standardowo w dwóch rozmiarach:

Łóżeczka dziecięce 120×60 oraz Łóżeczka dziecięce 140×70.

Przeważająca część dodatkowych akcesoriów typu materace do łóżeczka czy pościel niemowlęca jest produkowana pod kątem tych dwóch wielkości.

Oczywiście producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom przyszłych i obecnych rodziców powiększając asortyment mebli dziecięcych  o

Łóżka dziecięce 180×90 czy Łóżka dziecięce 200×90

- Prawidłowy montaż łóżeczka

Większość mebli dziecięcych jest dostarczanych w postaci „do samodzielnego montażu”. Warto tej czynności poświecić odrobinę więcej czasu. Musimy mieć pewność iż łóżeczko dziecięce w którym będzie spać nasze pociecha jest odpowiednio zmontowane (zgodnie z instrukcją montażu łóżeczka dziecięcego i innych elementów pokoju dziecięcego) a tym samym bezpieczne.

Pokoje dziecięce

Pokoje dziecięce

- Trendy

Przysłowie mówi iż o gustach się nie dyskutuje. Jednak meble dziecięce podobnie jak inne produkty dostępne na rynku podlegają pewnym handlowym trendom.

Najbardziej popularny to wciąż kolor (sosnowy, miodowy) ustępuje on jednak miejsca „kawie z mlekiem” która w połączeniu z kolorowymi , sympatycznymi motywami  (miś, słonik, żabka) daje łóżeczku niepowtarzalny design.

Mamy nadzieje iż ten mini-poradnik pozwoli Państwu na właściwy wybór gustownych i bezpiecznych mebli dziecięcych.

Translator

Dni otwarte Dorjan
Rabaty do 10% - Gratisy dla kupujących


Dino - Łódź, Piotrkowska 91
Od 1 do 31 Października 2014

Najlepszy Sklep Dziecięcy

Sklep Dziecięcy

Strony